۱۱ مقصد گردشگری حلال در سال ۲۰۱۷ – صنایع چوب

ارسال شده توسط

گردشگری حلال یکی از روندهای سفر نوین محسوب می‌شود که به طور فوق‌العاده چشمگیری در حال گسترش است. مجوزهای حلال که به صنعت‌هایی نظیر هتل‌ها، رستوران‌ها، نوشیدنی‌های غیرالکلی، ساحل‌های خصوصی و لباس‌های شنا برای زنان و کودکان تعلق می‌گیرد، مبتنی بر قوانین شرع اسلام هستند
در ترکیه نیز بیش از ۹۸ درصد جمعیت مسلمان هستند. این کشور مقصدی بی‌نظیر از لحاظ ترکیبی از غذاهای لذیذ، میراث فرهنگی باشکوه و باقی‌مانده‌های شکوهمند بسیاری از امپراتوری‌های گسترده و سپری شده گذشته است. علاوه بر این موارد، نوع نگاه و احساس اروپایی و فرهنگ سنتی ترکیه موجب می‌شود مسافران بسیاری جذب آن شوند. برخی از جذاب‌ترین مقاصد ترکیه‌ تنگه بسفر، مسجد سلطان احمد، کاپادوکیه و آناتولی معرفی می‌شوند. استانبول، آنتالیا و ازمیر نیز از سایر مقاصد گردشگری در این استان به‌شمار می‌روند.

11 مقصد حلال در سال 2017

اندونزی؛ مقصدی عجیب
در رده ششم لیست مقاصد گردشگری حلال در سال جاری میلادی، مراکش با جمعیت مسلمان ۹۹ درصدی قرار دارد. این کشور به این دلیل شناخته شده است که در آن مدرنیته در کنار اسلام سنتی، غذای حلال، مساجد و محل‌های زیبا قرار گرفته و از این کشور برای گردشگران مسلمان و غیرمسلمان جاذبه‌های زیادی ساخته است. مراکش در میان جذاب‌ترین مقاصد سفر حلال در جهان قرار دارد. بازدیدکنندگان تجربه‌ فراموش‌نشدنی از غذاهای این کشور خواهند داشت و از اقامتگاه حلال خود در این کشور نیز لذت خواهند بود. مراکش تفریحگاه‌های حلال مجللی دارد که راحت‌ترین محل اقامت در شهرها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. محل‌های بسیار زیادی نیز در این کشور مانند مسجد سلطان حسن دوم و کازابلانکا مورد بازدید گردشگران مسلمان قرار می‌گیرد.

 11 مقصد حلال در سال 2017

اردن؛ معروف مانند پترا
اگر مسلمانان به دنبال مقصدی با غذاهای متنوع حلال و مراکز اقامتی متعدد با استانداردهای حلال باشند، اسپانیا محل خوبی برای بازدید است. چندین رستوران حلال در مادرید و سایر مقاصد گردشگری دیگر این کشور وجود دارند که برای مسلمانان خدماتی ارائه می‌کنند و غذاهایی از خاورمیانه تا جنوب آسیا را دربردارند. اسپانیا همچنین مساجد زیبایی نیز دارد که در میان آنها مسجد جامع مادرید قرار دارد. مرکز فرهنگی اسلامی مادرید نیز یکی از بزرگ‌ترین مساجد در اروپا محسوب می‌شود و تسهیلات مختلفی به گردشگران ارائه می‌دهد. مسجد کوردوبا، کاخ سلطنتی آلکازار، کاخ ویانا و مدینه الزهرا از جمله جاذبه‌های دیگری هستند که می‌توانند مورد بازدید گردشگران مسلمان قرار گیرند.

 11 مقصد حلال در سال 2017

مالت؛ دروازه‌ تعطیلات تابستانی
اما کشور یازدهم در مقاصد گردشگری حلال، مالت است که جمعیت اندکی از آن را مسلمانان تشکیل می‌دهد. این کشور رستوران‌های فراوانی با استانداردهای حلال و همچنین سواحل زیبا دارد. این جزیره کوچک در دریای مدیترانه، دروازه‌ای به سوی تعطیلات تابستانی محسوب می‌شود و با توجه به ماهیت تاریخی ساخت خانه‌هایش و دیوارهای بلند، این کشور ویلاهای بزرگ و امنیت بالایی برای گردشگران مسلمان دارد. از شهرهای مهم آن نیز می‌توان از والتا، پایتخت این کشور، سواحل مرداب آبی و خلیج طلایی و همچنین مرکز اسلامی مالت نام برد.

۷۶ درصد جمعیت امارات متحده عربی را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند. امارات که از چندین امیرنشین تشکیل شده است، در رده دوم مقصدهای گردشگری حلال قرار گرفته است. این کشور در طول سال‌های گذشته تبدیل به یکی از مقاصد پیشرو در گردشگری حلال شده و به سرعت بسته‌های سفر در چارچوب باورها و اعتقادات اسلامی را گسترده‌تر کرده است. مهم‌ترین شهرها و مناطقی که به گردشگران مسلمان پیشنهاد می‌شود شهرهای ابوظبی، دبی، فجیره و برخی شهرهای دیگر هستند.